16 styczeń 2023

Rząd uruchomi rekordowe środki na wsparcie inwestycji w Warszawie

Deklaracja ze strony premiera Mateusza Morawieckiego oznacza uruchomienie rekordowych środków na bezpośrednie wsparcie inwestycji w stolicy – powiedział poseł PiS Jarosław Krajewski. W poniedziałek szef rządu zapowiedział, że w ciągu kilku lat Warszawa otrzyma na kluczowe inwestycje do 3 mld zł.

"Dzisiaj rozpoczynamy nowy etap, nowe otwarcie, jeżeli chodzi o bardzo realne wsparcie ze strony rządu Prawa i Sprawiedliwości dla Warszawy" – oznajmił Krajewski.

Lider warszawskiego Prawa i Sprawiedliwości wystąpił w poniedziałek na briefingu z premierem Mateuszem Morawieckim, który zapowiedział, że w ciągu kilku lat miasto stołeczne otrzyma na kluczowe inwestycje do 3 mld zł.

"Ta deklaracja ze strony pana premiera Mateusza Morawieckiego oznacza uruchomienie bezprecedensowych i rekordowych środków rządowych na bezpośrednie wsparcie inwestycji w stolicy. Mówimy o najważniejszych inwestycjach infrastrukturalnych" – wskazał.

Krajewski wymienił m.in. budowę metra, dokończenie budowy trasy świętokrzyskiej, obwodnicy śródmiejskiej łączącej Pragę Południa z Targówkiem, a także budowę stadionu Skry i modernizację Muzeum Powstania Warszawskiego.

"Dopiero, kiedy obwodnica zostanie zrealizowana będziemy mogli mówić o zrównoważonym rozwoju miasta stołecznego. O tym, że lewobrzeżna część Warszawy jest traktowana tak samo, jak prawobrzeżna" – ocenił poseł PiS.

Przypomniał, że do tej pory ze strony rządu Prawa i Sprawiedliwości stołeczne inwestycje zostały wsparte na łączna kwotę ponad 342 mln zł. (PAP)

wnk/ akub/